--Klik(look at my new blog):

A pak že draci nejsou

20. července 2010 v 18:59
Co to proboha je? To je nejčastější reakce britských vědců a veřejnosti při pohledu na sklenici s mládětem neznámého tvora. Úžas odborníků je o to větší, že třicet centimetrů měřící živočich plovoucí ve speciálním roztoku nepřehlédnutelně připomíná draka.

Případ drak, jak kauzu překřtila média, rozpoutala britská rodina Hartových. Ta u sebe mládě neznámého druhu uchovávala více než sto let. Malý dráček byl po celou dobu naložen v roztoku formaldehydu. Tělo tvora je proto dodnes velmi dobře zachováno. Jsou na něm jasně viditelné rostoucí drápky na rukou i nohou, nezbytná křídla i pupeční šňůra.

Je to podvod? Skutečný drak?            
                                                          
Stejné otázky jako dnes si podle dochovaných záznamů kladli vědci už před sto lety. Nádobu s dráčkem poslali londýnskému přírodnímu muzeu němečtí vědci kolem roku 1890, kdy mezi sebou obě země nemilosrdně soupeřily. Muzeum tedy proto usoudilo, že jde jen o figurínku a že Němci chtějí Británii před vědeckým světem znemožnit.

Vrátný Frederick Hart měl záhadný předmět po krátkém zkoumání zničit, což ale neudělal. Vědcům podivuhodné embryo předal před časem jeho synovec David žijící v Oxfordshire na jihu Anglie. Ten tvora našel náhodou pod haldami šactva v garáži - místnosti, kam nádobu před dvaceti lety uložil jeho otec. Jasno do zvláštního případu má přinést mikroskopický rozbor. Dráček je totiž opravdu dokonalý, ani zblízka tak nikdo z odborníků nedokáže rozlišit, zda je pravý, nebo falešný.                                                                                                     

                                                  
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vterinka vterinka | 25. srpna 2010 v 21:50 | Reagovat

Hmm... to je opravdu zajímavé a je to jisté? Není to blud novinářů? Ty fotky moc přesvědčivě nevypadají, jsou moc vyumělkované, umělecké, kdyby to jen tak cvakli a dali na net bez úprav vypadalo by to jinak

2 robbca robbca | Web | 11. října 2010 v 14:52 | Reagovat

Fotka je 99% pravá. Plod je ale fake.

3 Mary (druhý blog) Mary (druhý blog) | Web | 11. října 2010 v 14:57 | Reagovat

XD ja vim,ale zní to hezky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

  

                           Upozornění:Cokoli budeš kopírovat, uvěd s mojí ikonou,
                                     nebo s odkazem ,na muj blog!

Uznávám , většina článků není  moje práce.Uvědom si,že já k nim ale sama vyhledávám obrázky,videa a animace...proto je článek jako celek ,moje práce!!!Taky si uvědom, že moje názory a kresby jsou pouze  moje!!! Pokud je okopčíš ,bez zdroje,nebudu váhat a nahlásím tě.Myslím, že kvuli par kopijím, je  škoda,přijít o blog

děkuji


                       /nekopírovat citát!!-vlastní tvorba /                     
                                                            

Přibližovat se ke koním ,je nebezpečné,přiroste ti knim srdce i duše!