--Klik(look at my new blog):

Co je to drak?-všeobecný názor

9. října 2010 v 14:59

Draci

každý určitě zná draky, nejen tu papírovou hračku, ale i mytologického či pohádkového tvora, který pronikl i do běžné řeči ve frázích (např. je do práce jako drak, je to na draka). Draci ale nejsou jenom ty oheň dštící obludy z pohádek, které jedly mladé panny (nejlépe královského rodu) a které je třeba co nejrychleji zlikvidovat (nejlépe chrabrým rytířem). Na dračí problematiku se podíváme blíže, tedy od začátku:

Co je to drak???


Drak je obecně mytologické stvoření, které má mnohdy magické nebo duchovní vlastnosti.Obecně lze draky charakterizovat jako obrovské a silné tvory vycházející z plazů nebo hadů (slovo drak-anglicky dragon, německy drache, latinsky draco - pochází z řeckého drakón což znamená had obrovské velikosti. Někdy jsou v textech tyto významy zaměnitelné) .Představy a pojetí draků se u různých kultur liší co se týče vzhledu,vlastností i schopností.
Vzhled
Vzhled draků obvykle vychází z hada nebo jiného plaza a různých dalších zvířat.Podoby draků jsou velmi rozmanité a v porůběhu dějin provcházely mnoha proměnami.
Někteří draci mají jednu i více hlav- nejvyšší počet hlav měl nejspíše Ládón (stohlavý drak z řecké mytologie, strážce zlatých jablek v zahradě Hesperidek) oproti tomu orientální(čínští a japonští) draci bývají obvykle jednohlaví.
Odlišné jsou u draků také počty končetin- mohli mít nohy dvě, čtyři, nebo více či být dokonce beznozí (u těchto je zřejmá spřízněnost s hady). Tělo má drak pokryté nejčastěji šupinami, někdy také peřím nebo zřídka srstí (např. v Číně, ale i tam je to spíše vyjímka)

Schopnosti:

Draci chrlili a vydechovali oheň a někdy i jed. Mohli v některých případech létat, zpravidla pomocí netopýřích křídel (nejčastěji v evropské mytologii), z různých bestiářů a bájí je ale známo značné množství draků, kteří křídla neměli (například čínští draci)
Většina lidí si pod pojmem drak vybaví hloupé a zlé zvíře (nejčastěji je drak zabit jako temný element a jeho zabití symbolizuje vítězství světla a dobra). Tato představa však není zcela pravdivá, mnozí draci byli posvátní a zabití se tvrdě trestalo.
Draci často mají hlavní duchovní význam v různých náboženstvích a kulturách po celém světě. V mnoha východoasijských kulturách byli draci (a někde stále jsou) uctíváni jako zosobnění sil přírody a vesmíru, bývali moudří a dlouhověcí.
Běžné byly u draků určité magické a napřirozené schopnosti , často jsou spojováni s děšti, studnami a řekami. U některých kultur také byli schopni mluvit lidskou řečí.
Stravovací návyky
U jednotlivých draků se různí, existují draci býložravci, ale převážná většina draků je masožravá a někteří i výhradně lidožraví.
Blue Dragon Black Fire
google,draci svet.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ketty ketty | Web | 9. října 2010 v 15:06 | Reagovat

Ahoj máš moc hezký blog a desing♥♥♥

2 robbca robbca | Web | 11. října 2010 v 14:42 | Reagovat

Jsou ten druhý obrázek pterodaktylové? Jinak jsem se chtěl zeptat jak jsi dala To se mi líbí na blog :-D ?

3 Mary (druhý blog) Mary (druhý blog) | Web | 11. října 2010 v 14:44 | Reagovat

[2]: No ten druhý obrázek je drak,pterodaktil nemá přední končetiny,jsou spojené z křídly.

4 Nerianna Nerianna | 29. února 2012 v 12:12 | Reagovat

rovnou můžeš nbapsat že je to celé okopírované ze stránky Dračí svět

:(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

  

                           Upozornění:Cokoli budeš kopírovat, uvěd s mojí ikonou,
                                     nebo s odkazem ,na muj blog!

Uznávám , většina článků není  moje práce.Uvědom si,že já k nim ale sama vyhledávám obrázky,videa a animace...proto je článek jako celek ,moje práce!!!Taky si uvědom, že moje názory a kresby jsou pouze  moje!!! Pokud je okopčíš ,bez zdroje,nebudu váhat a nahlásím tě.Myslím, že kvuli par kopijím, je  škoda,přijít o blog

děkuji


                       /nekopírovat citát!!-vlastní tvorba /                     
                                                            

Přibližovat se ke koním ,je nebezpečné,přiroste ti knim srdce i duše!