--Klik(look at my new blog):

Griffyn v mytologii

9. října 2010 v 15:59
Mytologie:
Jde o bájného živočicha, jehož symbolický význam spočívá v ovládnutí země i oblohy, což mu umožňuje lví tělo a orlí hlava a křídla. V Řecku byli gryfové ztělesněním ostražité síly; na jednom z nich létal Apollon a hlídali také zlato Hyperboreje, mýtické země plné slunečního svitu a štestí ,,za severním větrem". Gryf byl rovněž stělesněním bohyně pomsty Nemesis a otáčel jejím kolem štěstěny. V legendách byl tento tvor symbolem superbie (arogantní pýchy), protože Alexandr Veliký se údajně pokusil doletět na hřbetech gryfů, až na samotný okraj oblohy.
Zmíněný tvor, který byl zpočátku rovněž líčen jako satanův služebník svádějící na scestí lidské duše, se později stal symbolem dvojjediné (božské a lidské) podstaty Ježíše Krista, a to právě díky ovládnutí země i oblohy. Tomuto pozitivnímu vnímání gryfů předpokladná spojitost lva a orla se sluncem. Gryf se proto stal také protivníkem hadů a bazilišků, kteří byli považovái za převtělení satanských démonů.
 
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

  

                           Upozornění:Cokoli budeš kopírovat, uvěd s mojí ikonou,
                                     nebo s odkazem ,na muj blog!

Uznávám , většina článků není  moje práce.Uvědom si,že já k nim ale sama vyhledávám obrázky,videa a animace...proto je článek jako celek ,moje práce!!!Taky si uvědom, že moje názory a kresby jsou pouze  moje!!! Pokud je okopčíš ,bez zdroje,nebudu váhat a nahlásím tě.Myslím, že kvuli par kopijím, je  škoda,přijít o blog

děkuji


                       /nekopírovat citát!!-vlastní tvorba /                     
                                                            

Přibližovat se ke koním ,je nebezpečné,přiroste ti knim srdce i duše!