--Klik(look at my new blog):

Grifin a hypogrif -rozdíly

9. října 2010 v 14:23

Gryf:

Vzhled: Tento tvoreček je směsí dvou zvířat, lva a ptáka, především orla. Hlava a křídla patří orlovi a tělo lvovi. Barva těla je rozdílná, proto se lvovi dá přisuzovat pouze a jen stavba těla, nikoliv barva. Gryf má jasné oči, pružné a silné tělo. Jejich velikost byla rozdílná, od několika centimetrů, po několik metrů.
         
Potrava: Až na ojedinělé vyjímky jsou gryfové výhradnými masožravci. Do jejich jídelničku patří vše, co dokážou ulovit a případně odnést do hnízda, pokud vychovávají mladé. K jejich potravě však patří i lístky květiny nazývané Rustoa. Její požívání posiluje zažívací trakt a zamezuje jeho onemocnění. Zároveň je můžeme vidět na pískovcovích skalách, kde ulamují kusy a polykají. Následkem je rozdrcení veškeré potravy v žaludku a jeho pročištění, neboˇnež do žaludku Rustoa dorazí, její účinky již nejsou tak silné.   
       
Charakter: Gryfové jsou každý rozdílní. Někteří žijí v tlupách, někteří v párech, jiní jako samotáři. Lid příliš v lásce nemají, ale pokud si získáte jejich náklonost, stanou se ochotnými společníky a přáteli, kteří pro váš život nasadí svůj. Avšak získání takové náklonosti je velmi náročné, neboť gryf je velmi moudrým tvorem a zná úskoky lidí.
Schopnosti: Gryf není obyčejným zvířetem, jak už napovídá jejich vzhled. jsou to zdatní běžci i letci, jejich zrak je stejně ostrý, jako mladého orla či jiného dravého ptáka. Avšak oplívají i magií, většinou spojenou se zemí a vzduchem, neboť to jsou místa, která jsou jeho domovem. Jejich magie se aktivuje srdcem a myslí, vždy jejich spojením. Jen náklonost a promyšlení situace přiměje gryfa čarovat. Zbytečně magií neplýtvá. Zároveň je to velmi moudrý tvor, který si vždy ví rady.
        
Jak se k nim chovat: Gryfové jsou velmi přítulní tvorové, pokud si získáte jejich náklonost. Jsou milí, mají rádi společnost svých přátel a rádi komunikují. Proto se k nim musíme náležitě chovat. Jsou milí, musíme k nim být též milí. Když něco provedou a mi se na ně rozkřičíme, budou to vnímat mnohem víc, než jiní tvorové. Každé odloučení vnímají jinak, než mi. Scházíme jim a užívají si každou chvilku s námi. Každé slovo, které s námi mohou prohodit je pro ně blahem. Tím spíše, když nad námi mohou pronášet moudra a dohadovat se s námi o jejich významu. Intelientní člověk je přínosem.
       

Hypogryf:

Rozdílem mezi gryfem a hypogryfem je pouze několik faktů. Zde budou sepsány.
Vzhled: Hypogryf je spojením tří tvorů - občas lva,především však orla a koně. Jeho zadní část těla je koňská, spolu se zadníma nohama. Ocas je někdy lví, někdy koňský. Přední část těla je buď lví, nebo koňská s orlíma nohama. Krk a hlava jsou orlí, občas se stává, že krk je porostlý hustou hřívou.
      
       
(video: z Filmu Harry potter)
Potrava: Hypogryf je výlučně masožravec. Neužívá ani podobných pomůcek, jako gryf. Jeho organismus se pročišťuje sám.
Charakter: Hypogryf je mnohem pyšnějším tvorem, než je gryf. Avšak ne o mnoho. Získat si jeho náklonost je mnohem lehčí, chování k němu však též vyžaduje nějaká ta pravidla. Jinak jsou si gryfem v mnohém podobní, až na drobné vyjímky, které se projevují dle osobnosti jedince.
Jak s k nim chovat: Než se přiblížíte k hypogryfovi, je nutné se mu uklonit na znamení, že k němu chováte úctu. Pokud tak neučiníte, můžete dopadnout jako zdárný příklad Malfoye ve filmu Harry Potter. Hypogryf sám uzná, zda je ho úklona hodna, pokud se též ukloní, můžete se k
      
němu přiblížit. Hypogryf z vás nespustí zrak a sebemenší prudší pohyb ho přiměje k opakované nedůvěře k vám. Pokud se vám podaří ho pohladit a následně usednout, máte vyhráno. Avšak pozor. Hypogryf nemá rád, když se vůči němu zvyšuje hlas. Každý jeho čin je založen na dlouhém přemýšlení. Jsou to moudří tvorové a kdo na něj začne křičet, může se setkat s útokem či útěkem. Proto se k nim chovejte vlídně, vše jim řekněte srozumitelně, dlouhé vysvětlování není nutné, jsou to moudří tvorové.


      
         zdroj textu
           google,youtube
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pipsina...tvoje SB...=-* Pipsina...tvoje SB...=-* | Web | 9. října 2010 v 14:32 | Reagovat

Ajojky...FAKT KRÁSNÝ NOVÝ BLOG!!!JAK TO DĚLÁŠ???JÁ CU TKY TAKOVÉ KRÁSNÉ ZÁHLAVKO...=)=);)

2 hry-online-zdarma-superhry hry-online-zdarma-superhry | Web | 30. srpna 2011 v 4:33 | Reagovat

Chceš vyhrát super telefon Nokia E7? Podívej se na http://raketka.cz/soutez-o-telefon-nokia-e7 a hlasuj(zabere to max 1 minutku) :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

  

                           Upozornění:Cokoli budeš kopírovat, uvěd s mojí ikonou,
                                     nebo s odkazem ,na muj blog!

Uznávám , většina článků není  moje práce.Uvědom si,že já k nim ale sama vyhledávám obrázky,videa a animace...proto je článek jako celek ,moje práce!!!Taky si uvědom, že moje názory a kresby jsou pouze  moje!!! Pokud je okopčíš ,bez zdroje,nebudu váhat a nahlásím tě.Myslím, že kvuli par kopijím, je  škoda,přijít o blog

děkuji


                       /nekopírovat citát!!-vlastní tvorba /                     
                                                            

Přibližovat se ke koním ,je nebezpečné,přiroste ti knim srdce i duše!