--Klik(look at my new blog):

Mýty o dracích

10. října 2010 v 11:09
Není zvláštní, že by si lidé ve starověku i středověku na celém světe vymýšleli velmi podobné historky o obřích tvorech s ještěřím tělem? Něco málo pravdy by na dračích mýtech skutečně být mohlo. Pojďme si nastínit některé pověsti o dracích z různých částí světa.
V germánských pověstech se objevuje Fafnir, trpaslík, který měl za úkol střežit úžasný poklad. Aby tento úkol mohl plnit lépe, přeměňoval se do dračí podoby. Fafnir byl zabit Sigurdem (Sigfriedem), který ho chytil do pasti a poté mu probodl srdce.
Čínská legenda o císaři Šunovi vypráví příběh, ve kterém se císařovi sourozenci pokoušeli Šuna zabít. Jeho manželky to ovšem tušily a ušili svému ctnostnému muži dračí oblek, který skryl pod oděv. Když ho jeho sourozenci shodili do studny a zasypali ji kamením, císař strhl své oblečení a proměnil se v draka. Bez problémů se ponořil do studny a podzemními prameny doplul až k jiné studni, kde se vynořil.

Na mezopotámské Mardukově cestě najdeme vyobrazení draka jako jakéhosi hada s křídly, kterému byly později přidávány hrozivé hlavy plivající jed nebo oheň, které po useknutí opět dorůstají. Tento popis nám velmi připomíná bájnou řeckou Hydru, obludu s hadím tělem a devíti dračími hlavami. Žila v bažinách v Argolidě, jejíž obyvatelé proti hrozivé hydře nic nezmohli. Zabití Hydry byl druhý úkol, který dal Héraklovi řecký král Eurystheus, aby dokázal, že Hérakles není obyčejný smrtelník. Hrdina postupně upálil Hydře všechny hlavy, rozsekal její tělo a zbytky zahrabal hluboko do země. Ve žluči obludy smočil své šípy. Zranění těmito šípy bylo nezhojitelné. Další řecký drak hlídal strom se zlatými jablky v Zahradě Herispedek a jiný střežil Zlaté rouno, kterého se později zmocnil Jáson.
V keltské mytologii se drak objevuje v legendě o Tristanovi a Isoldě, kdy Tristan zabíjí draka, aby pro svého krále získal Isoldinu ruku a také ve staré Anglii ukazuje kouzelník Merlin na dva draky, kteří dřímají pod hradem, jehož věže se zhroutí pokaždé, když se jeden z draků pohne.
Zajímavé je, že i křesťané pohanský symbol draka často používají. Draka jako atribut má hned několik křesťanských světců, jsou to například Benedikt z Nursie (okřídlený dráček vylézá z kalicha), Gotthard

google,antidicaprio.blog.cz,já
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

  

                           Upozornění:Cokoli budeš kopírovat, uvěd s mojí ikonou,
                                     nebo s odkazem ,na muj blog!

Uznávám , většina článků není  moje práce.Uvědom si,že já k nim ale sama vyhledávám obrázky,videa a animace...proto je článek jako celek ,moje práce!!!Taky si uvědom, že moje názory a kresby jsou pouze  moje!!! Pokud je okopčíš ,bez zdroje,nebudu váhat a nahlásím tě.Myslím, že kvuli par kopijím, je  škoda,přijít o blog

děkuji


                       /nekopírovat citát!!-vlastní tvorba /                     
                                                            

Přibližovat se ke koním ,je nebezpečné,přiroste ti knim srdce i duše!