--Klik(look at my new blog):

Okřídlený vlk

9. října 2010 v 23:24
Všeobecně
Okřídlený vlk,též nazýván winged wolf .Se od standartního vlka příliš neliší. V mitologii se s ním příliš nesetkáváme.Přesto je jeho zobrazování velmi časté.

Socialní vztahy
Tento vlk nežije jako standartní vlci.Je to zvíře žijicí poze v párech nebo samotářsky..Jejich populace je malá ,což se dá vysvětlit především ,zpuobem rozmnožování. Samec si hledá družku po dosažení zhruba dvacet let,kdy dospívá.S družku kterou najde ,stráví zbytek života.Vybýrání partnera js zdlouhavá práce.Samec i samice se navzájem testují,zdaly je protějšek vhodný
založení rodiny.Samička rodí standartně jedno mládě maximálně dvě.Mládě žije s rofinou do dosažení dvaceti let,po té odchází.Samička muže být oplodněna až po odchodu mláděte.Zejména kvuli těžké výchově kterou mládě prochází.Pokud jeden z partnerů zemře,je naděje na náhradu miziva.Ve většině případů zůstává jedinec osamocen do konce života.
Vzhled
Dožívají se v pruměru 60-ti let.Jejich kostra je silná a mohutná.Křídla jsou dlouhá a jen čístečně opeřená.Rozpětí křídel u samic dosahuje 8-mi metrů,zatím co u samců až 10-ti.
Vlk je poměrně veký délka těla(bez ocasu) dosahuje bez problémů 3-4 metrů.Ocas je je dlouhý dle jedince. Výška se pohybuje okolo 2 metrů.Hmotnost  okolo  100 kil.A to i přes to že jsou vě směs hubení a mrštní.

Zbarvení:
Setkáváme se z celou řadou zbarvení,vesměs však převládá:šedá,hnědá,černá a bílá.

Domov:
Žije v hlubokých lesích a v horách.Je plachý a dosti ješitný.

   
google,youtube,já
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

  

                           Upozornění:Cokoli budeš kopírovat, uvěd s mojí ikonou,
                                     nebo s odkazem ,na muj blog!

Uznávám , většina článků není  moje práce.Uvědom si,že já k nim ale sama vyhledávám obrázky,videa a animace...proto je článek jako celek ,moje práce!!!Taky si uvědom, že moje názory a kresby jsou pouze  moje!!! Pokud je okopčíš ,bez zdroje,nebudu váhat a nahlásím tě.Myslím, že kvuli par kopijím, je  škoda,přijít o blog

děkuji


                       /nekopírovat citát!!-vlastní tvorba /                     
                                                            

Přibližovat se ke koním ,je nebezpečné,přiroste ti knim srdce i duše!