--Klik(look at my new blog):

Pýthón

9. října 2010 v 19:12
Legenda:
Pýthón je známí jako mohutný a hrozivý šupinatý drak s hadím tělem, žijící v jedné úžlabině u města Delfy. Podle pověsti by mohl být synem matky Země, Gaie. Pýthóna nečekal žádný hezký osud. Dostal věštbu, která pravila, že bude zabit potomkem bohyně Létó. Ta zanedlouho splodila potomka s vládcem bohů, Diem. Diovu manželku, Héru, to rozzuřilo tak, že povolala na pomoc matku Zemi Gaiu, jenž vypravila svého syna, obludu Pýthóna, aby pronásledoval bohyni Létó kamkoliv, jen aby už nikdy neporodila potomka. Létó před Pýthónem prchala až se na pokraji všech svých sil dostala k ostrůvku jménem Délos. Tam neměl drak s hadím tělem žádnou pomoc matky a navíc se z moře poté, co vstoupila na Délos, uzavřeli dva obrovské kameny a uzavřeli Pýthónovi cestu k pronásledování Létó. Zanedlouho poté to události porodila bohyně dva potomky; bohyni lovu Artemis a boha mytologie a umění Apollóna. Ten, když dospěl, na požádání své matky se vydal najít Pýthóna. Našel ho kousek od Delf, v doupěti. Svými šípy obludu zabil. Na místě, kde byl Pýthón pohřben, postavil Apollón chrám a věštírnu, později známou věštírnu, kde působila kněžka a věštkyně jménem Pýthie.
Proč Pýthie?
  Nejprve podle jména obludy, která zde zkonala a také proto, že ve starořečtině znamenalo slovo "pýthón" věštec nebo pravdomluvný člověk.
  
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 ketty ketty | Web | 9. října 2010 v 19:34 | Reagovat

Aha jak tyto děláš že máš tak kwáásné blogy♥♥♥

2 Mary (druhý blog) Mary (druhý blog) | Web | 9. října 2010 v 19:36 | Reagovat

[1]: XD děkuju

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

  

                           Upozornění:Cokoli budeš kopírovat, uvěd s mojí ikonou,
                                     nebo s odkazem ,na muj blog!

Uznávám , většina článků není  moje práce.Uvědom si,že já k nim ale sama vyhledávám obrázky,videa a animace...proto je článek jako celek ,moje práce!!!Taky si uvědom, že moje názory a kresby jsou pouze  moje!!! Pokud je okopčíš ,bez zdroje,nebudu váhat a nahlásím tě.Myslím, že kvuli par kopijím, je  škoda,přijít o blog

děkuji


                       /nekopírovat citát!!-vlastní tvorba /                     
                                                            

Přibližovat se ke koním ,je nebezpečné,přiroste ti knim srdce i duše!