--Klik(look at my new blog):

Plemena

Fjordský kůň

31. prosince 2010 v 13:17 | Mary P.

fjord
Historie
Fjord je zcela původní skandinávské plemeno.Přezdíván je též koněm vikingů.Na známích vikinských rytinách je často vyobrazován kůn,podobný ponymu s nepadající hřívou.Díky tomu se domníváme, že se jedná o koně vikngů.Nejsíše díky vikingům se tento koník dostal na island kde výrazně ovlivnil plemenidbu isladkých pony.Byl využíván jako kůn válečný.Též k nechválně známím zápasům.Zatím co hřebec který prohrál byl utracen.Ten který vyhrál byl považován za kvalitního a byl zařazen do chovu.Díky tomu vznikl kůn silný a dosti tvrdohlavý
Původně se  chovali především na západě Norska při pobřeží, které je známé  vyhlášenými fjordy - podle nich je kůň pojmenován.
Je pravděpodobné, že toto plemeno,je základem většiny evrobských chladnokrevníků.

Charakter

Je to kůn silný,otužilý.Vyniká jistým krokem.Znám je taky svou houževnatostí-překoná velké vzdálenosti s malým množstvím potravy.Bývají to koně dlouhověký a pyšní s ei dobrým zdravím.

Irský tinker

21. prosince 2010 v 23:51 | Mary P.
Impozantní koník-Irský tinker.Opět vám sem píšu valstní článek..takže zdroj...Mylím to vážně,nebojte,za krádeže netrhám hlavy..dělám něco horšího-likviduju blogy.Takže bud odkaz nebo ikonku.Jiank musím říct, že toto je asi moje nej chladnokrevné plemeno..jsou to taková zlatíčka.

historie

Původ tynkera není zcela jasný,teprve před nedávnem byla založena plemená kniha.Říká se že na jejich vzniku se podílelo několik plemen:shirové, clydesdalové, welsh cobové, fellský a daleský pony.Tyto chladnokrevníci pocházejí z Anglie,Welshu a Irska.Když si přeložíme  původ slova Tynker,zjistíme že je to směs slova dráteník a Cikán.K cikánům tynker neodmyslitelně

Norik

20. prosince 2010 v 20:15 | Mary P.
Kdo by neznl Noryky.Jedno z nejznámějších plemen chladnokrevníků.V tomto článku se na něj zaměřím a povím vám něco málo o tomto nádherném koni.Jen chci upozornit že to píšu ja,takže kopírujem s zdrojem,ju?

Araboberber

9. prosince 2010 v 15:24 | Mary P.

Původ a historie:

Plemeno se chová ve státech severní Afriky. Je to produkt křížení mezi arabem a berberem. Již před tisíci lety se začalo s chovem za účelem vyšlechtit elegantního, pohyblivého a odvážného válečného, jezdeckého a užitkového koně.


www.antidicaprio.blog.cz

Americký horský kůn

5. prosince 2010 v 13:39 | Mary P.


Úvodem...

Stát Kentucky je proslavený především díky koním a
dostihům (Kentucky Horse Park, Kentucky Derby). Chovají
se zde nejrůznější plemena - plnokrevníky
 počínaje a tennessijským mimochodníkem konče. A právě zde, na
 východě Kentucky v Applalačském pohoří, vzniklo toto zajímavé plemeno.
www.antidicaprio.blog.cz
                                

Tarpan

4. prosince 2010 v 21:42 | Mary P.
                                                           Uvodem....
Tarpan byl evropský divoký kun.Bohužel díky lovu a vybíjení byl zcela vyhuben.Poslední tarpan pošel v roce 1887 v Moskevské zoologické zahradě.poslední volně žijící tarpan zemřel na Ukrajině roku 1879 na následky zranění v důsledku uštvání místními obyvateli.
Tarpan a kůn převálského jsou předchůdci všech dnešních domácích koní.

Achal Teke

21. listopadu 2010 v 21:23 | Mary P.

www.antidicaprio.blog.cz
 … Achal Teke zní jako žalostný nářek, který tichou
nocí přivál pouštní vítr. Achal Teke je jako teskná píseň,
která vábí. Achal Teke je jako obdivné vydechnutí.
Je slyšet kroky v písku. Ze tmy vystupují siluety jezdců
na záhadných koních.
Achal Teke…

Achal Teke je tajemství, na které si můžete sáhnout,
pohladit jej či dokonce na něj vsednout a štvát jej
nekonečným cvalem. To všechno vás nechá, ale stejně
do něj neproniknete. Achal Teke jsou sami sebou, jsou
uzavření a zvláštní - jakoby se v nich sečetla moudrost
tisíciletí. Vznešená moudrost bídy, úmorného strádání
a přitom oddanosti. Je výsadou, která se nedobývá lehce,
kdo nezkusil, nemá naději… 

O plemeni:

Achaltekinský kůň je považován za jedno z nejstarších plemen koní na světě, přímého potomka starověkých koní perských. Pro svoji mimořádnou výkonnost a mystickou krásu byli tito koně cenným a žádaným artiklem již odpradávna, jejich

Anglický plnokrevník

19. listopadu 2010 v 18:22 | Mary P.
Úvodem...

Anglický plnokrevník vznikl v 17. a 18. století v Anglii, aby uspokoji vášeň šlechty a jejích králů pro koňské dostihy. Během posledních dvou století po celém světě rostla obliba dostihů plnokrevníků a plemeno se rázem stalo nejvýznamnějším z celé světové populace koní. Přispělo ke zlepšení vzhledu a pohybu, ale především ke zvýšení rychlosti, bojovnosti a psychické odolnosti mnoha plemen. Tyto vlastnosti jsou důsledkem upevněné dědičnosti, dosažené pečlivým výběrem v chovu.

Walsh cob

17. listopadu 2010 v 13:33 | Mary P.
Krátké nohy,mohutný krk,hustá hříva
a výborná povaha..to je welsh cob....
Úvodem...

V plemenné knize Společnosti pro velšské pony a koby jsou také dvě sekce pro koby. Jednak je to sekce C, kam se zapisují tzv. pony typu koba, menší z obou, vysocí nejvýše 137 cm, kdežto do sekce D patří kobové vyšší než je tato hranice, při čemž horní limit není stanoven. Ve skutečnosti najdeme mezi koby sekce D zvířata vysoká 152 cm a více jako následek požadavků trhu.


Kladrubský Bělouš/vraník

2. listopadu 2010 v 22:05 | Mary P.
PŮVOD

Nejstarší plemeno vyšlechtěné v Čechách vzniklo v hřebčíně v Kladrubech nad Labem. Hřebčín založil roku 1579 Rudolf II. Základem chovu se staly domácí klisny, kryté dovezenými hřebci španělského a neapolského původu. Na počátku se chovali koně různých barev, dokonce i


Berberský koník,síla a dynamika

30. října 2010 v 21:17 | zdroj:google,konicci.cz

Původ a historie

Domovem Berberského koně jsou země severní Afriky (Maroko, Alžírsko, Tunis). Oblast známá též jako berberské pobřeží ("berberské" = cizí, nebo přesněji nekřesťanské). Pokud by byly pravdivé domněnky, že berber pochází ze skupiny divokých koní, jež přežily dobu ledovou, pak by byl mnohem starším plemenem než arabský plnokrevník. Další teorie ho spojuje s achaltekinským koněm, plemenem Turkmenů. Ale názory na původ berberského koně se liší, proto o něm mohou odborníci pouze spekulovat.

Arabský plnokrevník,otec plnokrevných koní

28. října 2010 v 14:22 | foto:slawik.com
Říká se o nich, že jsou nejkrásnějšími a nejušlechtilejšími koňmi na světě. Každé plemeno odvozuje svůj původ právě od nich. Málokteré spojení člověka a zvířete je opředeno tolika legendami a pověstmi jako pouto mezi pouštním nomádem a jeho koněm - arabským plnokrevníkem.

Shetlancký pony

27. října 2010 v 14:34 | Mary P.
       Kdo by neznál shtlanda.Malý,houževnatý a chlupatý mazlík...

Merénský kůň,francouský frís

22. října 2010 v 21:55 | Mary P.
Tento koník bývá často zaměnován za Frísáka.Frýsák to rozhodně není,přesto však oplývá podobnými znaky.Jejich hlavní rozdíl je ve velikosti.

Aveliňský kůň,Italský haffling

22. října 2010 v 19:56 | Mary P.

Původ a historie

Aveliňský kůň je pojmenován podle oblasti Avelengo v regionu Alto Adige, který je italský od roku 1918, nebo podle původní středověké osady Avellinum/Abellinum v jižních Apeninách.

Paint Horse,koník jak malovaný

22. října 2010 v 19:35 | Mary P.
Toto plemeno je jedno z mích favoritů.Odstíny jsou různorodé a to je krásné.Jejich jméno Paint horse(malovaný kůnˇ) je opravdu vystihuje...

fríský kůň,král zvířat

21. října 2010 v 22:32 | Mary P.
Historie

Historie tohoto plemene sahá snad až 3000 let zpátky do minulosti. Jeho předkové byly užíváni už starými Římany jako tažná zvířata. Údaje o fríském koni zaznamenal také římský historik Tacitus (asi 55 - 120 n.l.). Uznával starobylost a hodnotu těchto silných a všestranně užitečných zvířat, ale poznamenal, že jsou neobyčejně ošklivá. Toto plemeno se postupně stávalo mnohem ušlechtilejší a o tisíc let později je sedlali fríští rytíři a jejich němečtí sousedé, účastníci křížových výprav. 

Mustang,divoká krása

19. října 2010 v 21:10 | Mary P.
Mnoho lidí se domnívá že  mustang je velký koník.Který žije odpradávna divoce.Chyba..přečte si jak to s touto divokou krásou doopravdy je.

 
 

Reklama

  

                           Upozornění:Cokoli budeš kopírovat, uvěd s mojí ikonou,
                                     nebo s odkazem ,na muj blog!

Uznávám , většina článků není  moje práce.Uvědom si,že já k nim ale sama vyhledávám obrázky,videa a animace...proto je článek jako celek ,moje práce!!!Taky si uvědom, že moje názory a kresby jsou pouze  moje!!! Pokud je okopčíš ,bez zdroje,nebudu váhat a nahlásím tě.Myslím, že kvuli par kopijím, je  škoda,přijít o blog

děkuji


                       /nekopírovat citát!!-vlastní tvorba /                     
                                                            

Přibližovat se ke koním ,je nebezpečné,přiroste ti knim srdce i duše!